Öğrenci Koçluğu sistemi; öğrencinin kendi çalışma düzenini oturtması ve bu süreç içerisinde karşılaşacağı engel veya negatif etkenlere karşı motivasyonunu nasıl sağlayacağını öğreten bir sistemdir.
Bu sistemin vazgeçilmez unsuru ise düzenli koçluk seansları ve öğrencinin alınan kararları uygulayıp uygulamadığını kontrol etmektir.
Bizim burada yeni bir nefes getirdiğimiz öğrenci koçluğunun kontrol kısmını ofisimizde yapıyoruz ki düzeni oturtalım ve gerektiğinde zaman kaybetmeden müdahele edebilelim.
Artık hem internette hem de okullarda ücretsiz derslerin verilmesi buna rağmen başarısızlığın başarıya dönüştürülememesi gösteriyor ki öğrencinin ders anlatımına değil motivasyon ve uzman bir ekip tarafından çalışmasının kontrol edilmesine ihtiyacı var.
Sosyal medyanın hayatımızın her yerini kaplaması, teknolojik cihazların karşı konulamaz cazipliği ve öğrencilerin dikkatini dağıtacak onlarca argümanın olması ile öğrenciler artık dersin başına oturamaz hale geldiler.
Bu durum üzerine bütün suç öğrenci üzerine yüklenmeye başladı.
Herkes bir suçlu arıyordu, oysa olması gereken sorumluluk almaktı.
Oysa hepimizin aynı anda sorumluluk alması ve sürecin hassasiyetini paylaşması gerekiyordu.
Herkes bu süreçte üzerilerine yük almaktan kaçarken bizlerde velilerimiz ve öğrencilerimiz ile beraber bu yükü omuzlamaya, kimseyi suçlamadan geçmişte neyi nasıl başaramadığımızı öğrenerek yeni başarılara adım atmak için yola çıktık.
Öğrencilerimizin hayatlarına dokunuşlar yaparak, hedeflerine gerçekçi adımlarla yürümelerine katkı sağlıyoruz..

Bir Cevap Yazın